Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wskazanie możliwej do przejechania odległości

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wskazanie możliwej do przejechania odległości

    Jak zwykle najbardziej nażekają ludzie którzy nie mają do czynienia z silnikami TSI (Alonzo nie ma nawet Skody, ale najwięcej ma do powiedzenia).
    Nawet w przytoczonym art. wyraźnie pisze, że od 2011 r. problem z braniem oleju został rozwiązany. Ale nawet gdy ten problem występował, to były to wyjątki. Na 10 O II 1.8 TSI będących w dyspozycji firmy w której pracuję, ANI JEDEN EGZ. nie miał problemów z braniem oleju !! (samochody te maja przejechane po 180 - 190 tys km i z silnikami nie ma żadnych problemów)
    Mój SII 1.8 TSI również nie ma najmniejszych problemów z braniem oleju. Auto przeszło 2 przeglądy i ani razu nie miałem sytuacji abym pomiędzy tymi przeglądami musiał dolewać olej.
    Silnik 1.8 TSI jest natomiast niesamowicie elastyczny i nie zamieniłbym go na żadną inną jednostkę napędową.

  • #2
    Wskazanie możliwej do przejechania odległości

    Witam
    Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale - w końcu chodzi o dodanie nowej funkcji w moim samochodzie.
    Ostatnio jeździłem fabią ojca i tam jest wskazanie możliwej do przejechania drogi w zależności od zawartości zbiornika paliwa. Zastanawiam się czy da się coś takiego aktywować w moim samochodzie? Jeśli tak to jak?
    Skoda Octavia 1 AGU 1999 r. L&K

    Komentarz


    • #3
      trv, musisz mieć komputer pokładowy MFA. Masz L&K więc powinien być na pokładzie. Masz na prawej manetce przy kierownicy przyciski góra/dół na boku i Reset od spodu?
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • #4
        No właśnie, MFA jest (przyciski są i wszystkie pozostałe wskazania).
        Skoda Octavia 1 AGU 1999 r. L&K

        Komentarz


        • #5
          trv, to ja Ci szczerze powiem, że nie rozumiem tego. Masz wszystko oprócz przewidywanego zasięgu? To jest dla mnie dziwne, nie pomogę niestety.
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • #6
            rafiki, dzięki za Twoje zainteresowanie tym tematem. Może ktoś inny wie jak to aktywować?
            Skoda Octavia 1 AGU 1999 r. L&K

            Komentarz


            • #7
              no ciekawy temat. ciekawe czy w moim też to powinno być ??? bo mam spalanie na 100km, tymczasowe, temperature itp a możliwej do przejechania odległości nie mam

              @rafiki
              to pod postami masz to masz spalanie faktyczne ??? czy co to jest ???

              Komentarz


              • #8
                krzychuuu80, faktyczne, a co? Za mało? :lol:
                رافال
                Spoty
                Cause freedom is a lonely road
                My O2FL

                Komentarz


                • #9
                  Takie informacje pokazują dopiero poliftowe liczniki
                  jakby co posiadam kabel vag

                  Komentarz


                  • #10
                    Czyli raczej nie będę się w to bawić. Szkoda, myślałem że wystarczy tylko zmienić jakieś ustawienia. Dzięki pablokinah,
                    Skoda Octavia 1 AGU 1999 r. L&K

                    Komentarz


                    • #11
                      A może da się to ustawić na vag'u.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez rafiki
                        krzychuuu80, faktyczne, a co? Za mało? :lol:

                        mało ??? ja mam poniżej 5 i to w trybie mieszanym
                        no ale to nie o tym temat tylko byłem ciekawy

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez buldoggg
                          A może da się to ustawić na vag'u.
                          nie da się
                          jakby co posiadam kabel vag

                          Komentarz


                          • #14
                            Dziwne, ja też mam O I tyle że 1.6 BFQ i mam komputer, który pokazuje spalanie chwilowe, spalanie średnie, czas jazdy, przejechane km, ilość km do przejechania na posiadanym paliwie. I tak jest w instrukcji.

                            Może to faktycznie sprawa rocznika jak pisze pablokinah - ja mam 2005, czyli FL
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez ruwado
                              Dziwne, ja też mam O I tyle że 1.6 BFQ i mam komputer, który pokazuje spalanie chwilowe, spalanie średnie, czas jazdy, przejechane km, ilość km do przejechania na posiadanym paliwie. I tak jest w instrukcji.

                              Może to sprawa rocznika - ja mam 2005
                              bo masz wersje po lifcie przed liftem brak funkcji "ile do "0"
                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                              Komentarz


                              • #16
                                piotrek_os, właśnie edytuje posta - po paru browarach wolniej się myśli i czyta ops:
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • #17
                                  Trochę odkop ale może ktoś coś podpowie, Moja O1 jest z 2003 po VIN niby rocznik 2004, u mnie pokazuje wszystko oprócz spalania średniego, mam spalanie, chwilowe, dystans na baku, sredni czas jazdy, srednia predkosc jazdy, przejechane km. A właśnie chciałbym mieć średnie spalanie. Ktoś coś?
                                  Moja bryczka:
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79825

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X